Спочатку у фармацевтичному училищі був заснований Музей бойової і трудової слави фармацевтів, (в подальшому – Музей історії фармації, сьогодні Музей історії коледжу).
У березні 1985 року було затверджено і розроблено Положення про музей бойової і трудової слави фармацевтів, яке ставило наступні задачі перед роботою музею:
- знайомство студентів з історією розвитку фармації, аптечної справи в Житомирі, історією фармацевтичного училища;
- знайомство студентів з сучасною організацією аптечної справи, сучасною упаковкою лікарських засобів;
- виховання студентів на бойових та трудових традиціях радянського народу, формування почуття гордості за вітчизняну медичну промисловість.
Керували роботою музею рада музею під головуванням директора училища. За активне героїко – патріотичне виховання Музей Житомирського фармацевтичного училища нагороджений Дипломом Житомирської міської Ради народних депутатів.
Колектив викладачів та студентів протягом багатьох років існування фармацевтичної школи, а потім й училища проводили активну пошукову роботу. Завдяки кропіткій праці, ініціативного і творчого підходу вдалося накопичити і зберегти до сьогоднішнього часу унікальні архівні документи з історії медицині і фармації, альбому трудової слави з історії навчального закладу. Була зібрана інформація про фармацевтів – учасників Великої Вітчизняної війни, Ветеранів праці, відомих постатей, науковців – випускників навчального закладу.
На полицях музею – старовинний дерев’яний, порцеляновий, скляний посуд, у якому зберігалися сипучі ліки, рідини, мазі. Є навіть флакон із «Еліксиром молодості». Так власник аптеки колись приваблював покупців. У музеї знайшлося місце важким ступкам з міді, мармуру, інших матеріалів. Яскраво показано процес виготовлення пігулок, настоїв, екстрактів тощо. Серед експонатів – фотокопії середньовічних довідників – травників та стародавні підручники і фармакопеї. Пройшовши музеєм й звернувши увагу на інструменти фармацевтів минулих століть, можна відзначити, наскільки семимильними кроками рушила вперед фармацевтична наука.
Відвідувачі мають змогу побачити рецепти, які виписував сам М.І.Пирогов, прочитати витяг з аптечного статуту, датованого ще 18 століттям, ознайомитись з дипломом, який видано у 1912 році одному з випускників Імператорського університету Св.Володимира тощо.
У різні роки роботою музею керували: Карпенко А.С., Довженко Л.В., Дмитренко Л.А. На сьогоднішній день музей очолює викладач коледжу Сеньків Н.М.
Аптека – музей допомагає студентам долучитися до давніх традицій фармації, формує почуття гордості за свою професію