Виховна робота

11

Розвиток будь-якої держави залежить від системи виховання, яка створена в ній. «Чим досконаліше виховання – тим щасливіші народи». Мірою розвитку суспільства завжди був рівень культури, духовної сутності людини, а «зневага до виховання є загибеллю людей, родин, держав і всього світу», - говорив Ян Амос  Коменський. 

Пам’ятаючи слова видатного педагога Василя Сухомлинського «Знання без виховання – меч в руках божевільного», колектив коледжу  творчо підходить до організації виховної роботи зі студентами коледжу.

Керує виховною роботою у коледжі з 2005 року Фомюк М.Б., людина творча, ініціативна, з великим досвідом роботи. 

В коледжі створена чітка система виховної роботи, спрямована на формування свідомого громадянина, патріота, гармонійно розвиненої особистості, освіченого фахівця, здатного діяти в цивілізованих умовах на користь собі і іншим. 

Для досягнення цієї мети у виховному процесі задіяні всі працівники коледжу, адже тільки при тісній співпраці адміністрації, викладачів, кураторів, керівників гуртків, керівників спортивно-масової роботи, працівників бібліотеки, психологічної служби  можна отримати позитивний результат.

Весь комплекс виховної  діяльності  педагогічного колективу враховує інтереси студентської молоді, загальноосвітній та культурні рівні, а також окремі психолого-педагогічні аспекти, які виникають в студентському колективі залежно від впливу соціального середовища та інших факторів.

Виховна робота зі студентами здійснюється за такими напрямами:

  • національно-патріотичне,
  • інтелектуально-духовне,
  • громадянсько-правове,
  • моральне,
  • екологічне,
  • естетичне,
  • трудове виховання,
  • фізичне виховання та утвердження здорового способу життя.


Національно-патріотичне виховання – основа виховної роботи в коледжі. Виховання студентів свідомими, активними членами суспільства – одне з найскладніших завдань, оскільки громадянськість, почуття патріотизму свідчать про найвищий ступінь розвитку особистості.
 
З перших днів навчання колектив прагне все зробити, щоб відбулася швидка адаптація студенті всіх курсів. І в цьому допомагають колективні творчі справи, які об’єднують, здружують, дають змогу студентам розкрити свої творчі потенціали. І в цьому їм допомагають куратори, викладачі. 

День знань, який традиційно проводиться в коледжі, демонструє єдність колективу в подачі і отриманні знань. 
Професійне свято до дня фармацевта дає змогу зустрітися із людьми, які присвятили себе цій справі, дізнатися про досягнення в фармацевтичній галузі, про роль фармацевтичного працівника в суспільстві. 

Конкурс осінніх композицій відкриває естетичний смак всіх студентів коледжу і будить відчуття краси.

Свято вчителя дає змогу познайомитись з усім педагогічним колективом і зрозуміти, що всі вони доброзичливі, щирі, по - доброму ставляться один до одного і до студентів коледжу. 

День радощів і здоров’я збирає весь колектив коледжу на природі, серед краси і об’єднує цікавою програмою. 

«Дебют першокурсників» - це творчість студентів груп нового набору, який проходить цікаво, хвилююче, весело, в якому задіяна максимальна кількість студентів і наявна активна співпраця кураторів і студентів груп, результат якої - високий рівень культури, доброзичливості, творчості і впевненості в собі. 
Пам’ятаючи, що виховувати людину – означає визначити долю нації, колектив постійно формує у студентів національну свідомість, любов до рідної землі, до своєї Батьківщини. 

Хвилююче проходять зустрічі з воїнами АТО, лікарями  до Дня захисника України,  конкурси презентацій «Моя родина у Другій світовій війні», свято фронтової пісні «Пам’ять серця»,  урок-реквієм до Дня вшанування пам’яті Героям Небесної Сотні, кінолекторії «Ми пам’ятаємо про вас». Цікаво проходять «Козацькі забави». 

Без милосердя не може бути людина в білому халаті і уміння чути іншу людину, відчувати чужий біль серцем формується під час проведення Акцій милосердя «Прийди і допоможи», «Подаруй радість дітям», яку започаткували куратори груп Шляніна А.В. та Гирина Н.П. Студентський профком  традиційно організовує відвідування  дітей – сиріт, дітей-інвалідів, готують для них цікаві програми, подарунки. Надають допомогу студентам коледжу, які її потребують.
 
Відповідальність за створення сім’ї, за батьківство формує дискусійний клуб «Я так думаю», який виносить на обговорення актуальні молодіжні проблеми: «Громадянський шлюб. За. Проти.», «Життя – найцінніший дар на Землі» за участю юристів, лікарів, священиків, психологів, викладачів коледжу, волонтерів  Житомирської обласної бібліотеки. 

Формуванню основ естетичної культури сприяють зустрічі з акторами музично-драматичного театру ім. І.Кочерги м. Житомир, артистами Житомирської філармонії, зокрема хорової капели «Орея»,  фольклорного ансамблю «Родослав», з житомирськими художниками при відвідуванні  художніх  виставок,картинної галереї.

Постійно проводяться відкриті виховні години досвідченими педагогами-кураторами. 
«Іван Франко – Мойсей України»(Сокур О.П.),  «Українська мова – чиста як сльоза» (Плохотнюк О.О.)«Великдень – світле весняне свято» (Коломієць Л.) тощо.
 Ставлення до праці як вищої цінності людини і суспільства сприяють збори відділень, які дуже відповідально готуються завідувачами Зубрицькою Л.О., Хранівською В.О.,  за участю активу відділень, студентського самоврядування. На них підводяться підсумки досягнень у освітній  роботі, намічаються перспективи на майбутнє. 

Цікаво проводяться Дні відділень, посвята першокурсників у студенти.
Плідну роботу з розвитку пізнавальних інтересів, творчої активності, мислення здійснюють циклові методичні комісії. 
Брейн-ринг «Біологія навколо нас», (Новицька М.),   «Мова – криниця слова і душі» ( Плохотнюк О.О.), конкурс «Весняні грації» (Береза Н.О.), науково-практична конференція до 100-річчя революції, (Домалевський О.В., Воронюк О.Л.) конкурс професійної майстерності.(Косяченко Н.О.),  вечір цікавої хімії (Шляніна А.В.) і ін..

У коледжі видається студентська поетична збірка «Первоцвіт». Автором ідеї стала викладач української мови Козаченко Г.В. 
Збірка „Первоцвіт” – це перші прояви словесної творчості. Студенти у слові тепло і щиро сповідуються перед рідним краєм, близькими людьми, захоплюються красою природи і, звичайно, пишуть про любов і кохання, радість і трагедії в ньому, роздумують про своє місце в житті.

Колектив коледжу активно співпрацює з регіональним  Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця». В нагороду отримали від фонду  Золоте серце України за добрі помисли, за добрі справи, за волонтерство та благодійність.

Ми розуміємо, щоб досягти мети процес виховання повинен бути двостороннім. Не тільки ми виховуємо студентів, а й самі студенти є активними учасниками виховного процесу - проявляють ініціативу, творчість, відповідальність за свою поведінку, вчать нас, дорослих, бути комунікабельними, більш терплячими, спонукають цікавитись життям молоді, їх вподобанням і не зважаючи на вік, завжди залишатись молодими душею. В цьому важлива роль відводиться студентському самоврядуванні.

І як важливо у виховному процесі створити атмосферу добра і любові, де у кожного виростають крила для злету і ніхто не прагне їх підрізати.
Підведення підсумків своєї діяльності відбувається на випускному вечорі, який традиційно проводиться в залі Житомирського державного музично-драматичного театру ім. І.Кочерги.